بسیاری از گیمرها زمان‌‌هایی را به خاطر می‌‌آورند که روزها و شب‌‌ها به کامپیوتر چسبیده بودند و به خاطر هدر دادن وقت خود سرزنش می‌شدند. اما امروزه قابلیت دریافت ارز دیجیتال با بازی کردن این مشکل را برطرف نموده است.

بازی معمولاً برای لذت بردن یا به ‌عنوان یک ابزار آموزشی استفاده می‌شود. اما امروزه بازی‌ها صرفاً برای سرگرمی نیستند بلکه برای دریافت دستاورد یا پاداش انجام می شوند.

چیزی که زمانی فقط یک سرگرمی بود، امروزه مسیر بسیار سودآوری را طی می‌کند و راهی برای دریافت ارز دیجیتال با بازی کردن است.

در این مقاله قصد داریم به معرفی بازی‌های Play to earn و چگونگی دریافت ارز دیجیتال با بازی کردن بپردازیم.

بازی Play to earn چیست؟

امروزه، صنعت گیمینگ به کسب درآمدهای کلان در کنار لذت و سرگرمی تبدیل شده است.

به لطف ژانر جدید Play to earn، بازیکنان می‌توانند در حین بازی کسب درآمد کنند و حتی از چنین بازی هایی به عنوان نوعی سرمایه گذاری استفاده کنند.

تعداد فزاینده‌ای از بازیکنان به سمت بازی‌‌های Play to earn هجوم آورنده‌اند،جایی که بازیکنان بازده مالی واقعی را به عنوان پاداشی برای زمان و تلاشی که برای یک بازی انجام می‌دهند، دریافت می‌کنند.  بازی‌های P2E به دنیای جدیدی از اقتصادهای دیجیتال دامن زده‌اند، جایی که کاربران می‌توانند در ازای پول، دارایی‌های درون پلتفرم بازی را ایجاد، بفروشند یا مبادله کنند.

با وجود این گروه از بازی‌ها امکان دریافت ارز دیجیتال با بازی کردن فراهم می‌شود.

برای آموزش ترید ، با بهترین ها در ارتباط باشید. سایت اکو رویال با استفاده از اساتید مجرب و توانمند توانسته دانشجویان بسیاری را در این زمینه پرورش دهد.

بیشتر بازی‌های P2E دارای اجزای مالی غیر متمرکز (DeFi) (نقدینگی همتا به همتا) و مولفه‌های بازی سنتی  هستند، به همین دلیل است که بسیاری از مردم این بخش بازار نوظهور را گیم فای «GameFi» می‌نامند.

بازی‌های Play to earn چه تفاوتی با بازی‌های سنتی و معمولی دارند؟

این بازی‌ها همانطور که از نامشان مشخص است بازی برای کسب درآمد است. در این بازی‌ها کاربران برای بازی کردن پاداش دریافت می‌کنند.

بازی های سنتی در داخل یک اکوسیستم متمرکز انجام می‌شد، جایی که توسعه دهندگان تقریباً تمام قدرت راحفظ می کردند. بازیکنان ساعت‌ها را صرف بازی مورد علاقه خود می‌کردند و دارایی‌هایی مانند شخصیت‌های مختلف، سلاح‌ها، قدرت‌ها و غیره را جمع‌ آوری می‌کردند.  این بسیار جالب به نظر می‌رسد اما وقتی آن بازی به پایان برسد مجموعه ارزشمند بازیکنان بی ارزش خواهد شد.

در این بازی‌ها شما نمی‌توانید دارایی‌هایی را که به سختی به دست آورده‌اید به بازی دیگری منتقل کنید، آن‌ها را در یک بازار شخص ثالث مبادله کنید یا به سادگی به پول نقد تبدیل کنید. در بازی های معمولی هیچ راهی برای دریافت ارز دیجیتال با بازی کردن وجود ندارد.

برخلاف بازی های سنتی که در آن توسعه دهندگان بازی تمام مسائل اقتصادی درون بازی را کنترل می کنند، در بازی‌های P2E بازیکنان مالکیت تمام دارایی‌های دیجیتال خود را حفظ می‌کنند.

گیمرها می‌توانند توکن‌های غیرقابل تعویض یا ان اف تی‌ها را جمع آوری کنند، آن‌ها را سفارشی کنند، توکن‌ها را در بازار آزاد بفروشند یا بخرند، و آن‌ها را با ارزهای دیجیتال یا فیات مبادله کنند. انواع بازی های P2E از روش های محبوب برای دریافت ارز دیجیتال با بازی کردن است.

علاوه بر این چنین بازی‌هایی مبتنی بر بلاک چین هستند. غیر متمرکز و شفاف بودن آن‌ها یک گیم پلی منصفانه را ایجاد می‌کند. در چنین فضایی همه کاربران در تصمیم‌گیری‌های مربوط به بازی حق دارند و می‌توانند به شکل‌دهی آینده بازی کمک کنند.

دریافت ارزدیجیتال با بازی کردن چگونه است؟

برخی از بازی‌های بلاک چین وجود دارند که می‌توانید به صورت رایگان در آن‌ها بازی کنید و ارزهای دیجیتال برنده شوید.

کاربران می‌توانند مالک دارایی‌های درون بازی باشند، سپس می‌توانند آن‌ها را با ارز دیجیتال معامله کرده و به پول واقعی تبدیل کنند.  به این ترتیب، در حین لذت بردن از هیجان بازی های آنلاین، درآمد کسب خواهند کرد.

پس اگر روی کریپتو سرمایه گذاری می‌کنید و عاشق بازی کردن هستید، چرا با بازی‌های ویدیویی مبتنی بر کریپتو از مهارت‌های خود نهایت استفاده را نمی برید؟ دریافت ارز دیجیتال با بازی کردن می‌توانند بسیار جذاب و سودآور باشد.

توسعه دهندگان بیشتر و بیشتری با پذیرش تراکنش‌های رمزنگاری شده در قالب توکن، تغییرات هیجان انگیزی را به محصولات خود اضافه می‌کنند.  شما می‌توانید در بازی‌های فوق تجارت کنید، حیوانات خانگی داشته باشید یا حتی به یک سرمایه دار املاک تبدیل شوید.

سندباکس، اکسی اینفینیتی و کریپتو کیتیز نمونه های محبوب از این بازی ها هستند که دریافت ارزدیجیتال با بازی کردن را امکان پذیر می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.