خب ایران به دلایل منطقی خاص خودش ترجیح داده که به FATF ملحق نشه. خیلی از بازارهای مالی به مردم ایران خدمات ارا‌يه نمیدن. ممکنه اکانت شما در صرافی بلاک بشه یا پیامی مبنی بر بلوکه شدن سرمایه در آینده دریافت کنید. می تونید در این قسمت پیام بذارید تا کمک کنیم ارزهای دیجیتال و سایر سرمایه های خودتون رو به امن ترین حالت ممکن جابجا کنید. برای ارسال پیام اینجا کلیلک کنید.

به نظر می رسد تحریم های بین المللی علیه کشورمان علاوه بر مسائل جاری کشور به دنیای رمز ارز های دیجیتال نیز سرایت کرده است. بسیاری از افراد وقتی می‌خواهند در هنگام شروع فعالیت در زمینه رمز ارز های دیجیتال ، حتما شایعاتی را درباره  مسدود شدن حساب بایننس یا بلاک شدن در بایننس ، برای کاربران ایرانی خوانده اند. اکنون قصد داریم چگونگی امکان بهرمندی از حساب بایننس برای کاربران ایرانی را بررسی و استفاده از خدمات این صرافی مشهور را با وجود تحریم ها آموزش دهیم.

 

ماجرای بلاک شدن در بایننس چیست ؟

ماجرای بلاک شدن در بایننس چیست ؟

در صورتی که در صرافی بایننس اکانت ایجاد کردید و خبر نداشتید که این صرافی آنلاین کاربران ایرانی را مورد تحریم قرار داده است، قطعا به اخطار “Apologies but we are unable to provide services to you” که به معنای ” با عرض پوزش ما قادر به ارائه خدمات به شما نیستیم” مواجه خواهید شد. این اخطار چیست و چه مفهومی دارد؟ آیا ربطی به انسداد حساب بایننس دارد؟

مطالب خواندنی :  آموزش ترید

همکاری سایفرتریس و بایننس

همکاری سایفرتریس و بایننس

بلاک شدن در بایننس – این اخطار یعنی طبق شرایطی که جدیدا صرافی بایننس مشخص کرده، کاربر دیگیر قادر نخواهد بود از خدمات این صرافی بهره ببرد و فقط امکان خارج کردن سرمایه اش را از حساب کاربری خود را دارد. علت این واقعه هشدار های زیاد از نهاد های قانونگذاری برای تایید پیشنهاد همکاری سایفرتریس با بایننس است.

با این وجود که هدف اصلی سایفرتریس جلوگیری از پول‌شویی است، اما در صورتی که بایننس به تبادل مالی با کشورهای تحریم شده و مشمول لیستFATF   اقدام کند ، این توافق می‌تواند به‌عنوان یک هشدار جدی برای ایرانیان محسوب شود. سایفرتریس تا امروز هزاران IP متخلف را رهگیری و بر اساس قوانین خود، دسترسی آنان به خدمات را مسدود کرده است.

در حالی که کاربران ساکن در کشورهای مشمول تحریم قادر نخواهند بود از امکانات بایننس بهره ببرند اما  این صرافی قبل از انسداد و بلوکه نمودن اکانت کاربران، یقینا به آن‌ها اطلاع رسانی می نماید. پس این نکته را حتما به خاطر بسپارید که حتی به وسیله تغییر  IP نیز مجاز به استفاده از خدمات بایننس نیستید .

نکته دیگر این است که در این صرافی امکان هک و به سرقت رفتن دارایی وجود دارد ، پس برای سرمایه گذاری در مبالغ زیاد بهتر است از کیف پول ها به خصوص کیف پول های سخت افزاری که امنیت بالایی دارند بهره ببرید.

مسدود شدن حساب بایننس

مسدود شدن حساب بایننس برای ایرانیان

بلاک شدن در بایننس – بسیاری از ایرانیان ممکن است که شامل این تحریم بشوند در ادامه به طور کامل به حل این مشکل می پردازیم .

چگونه مشمول تحریم بایننس نشویم

سوال مهمی که پس از تحریم کاربران ایرانی توسط بایننس پیش می آید این است که آیا واقعا در با وجود مسدود شدن اکانت بایننس روشی برای بهره مندی از خدمات بایننس وجود دارد ؟

در این وضعیت پرایوسی کوین‌ها (Privacy Coin) یا رمز ارزهای حریم خصوصی روش میان بری را برای کاربران فراهم می کنند. پرایوسی کوین‌ها رمز ارز هایی هستند که هدفشان پنهان کردن تراکنش‌ها، آدرس ‌های کاربران و حفظ حریم خصوصی آن‌می باشد.

تراکنش‌های بیت کوین، اتریوم و بسیاری دیگر از رمزارزها دیگر پنهان نیستند، بلکه کاملا شفاف منتشر می شوند. یعنی توسط آن‌ها می‌توان آدرس گیرنده یا فرستنده را بدون ارائه اطلاعات بیشتر ، رهگیری کرد. و همچنین اگر تراکنش از یک سیستم متمرکز مثل بایننس عبور کند، امکان رهگیری میزان رمز ارز ذخیره شده و مکان تراکنش وجود دارد .

بلاک شدن در بایننس – بهترین کار برای بهره مندی از خدمات بایننس بدون شناخته شدن هویت کاربر، بهره از رمزارزهای پرایوسی یا حریم خصوصی است که تراکنش‌ها و آدرس‌ در آن‌ها در دسترس دیگران قرار نمی گیرد و به همین علت به آنها غیر قابل رهگیری گفته می شود. در برخی از این ارز های حریم خصوصی تراکنش‌ها و ثبت آدرس‌ها به‌ طور پیش‌فرض پنهان هستند مثل مونرو، یا در هورایزن قابلیت پنهان کردن تراکنش‌ ، به انتخاب کاربر است.

روش استفاده از امکانات بایننس با وجود تحریم

روش استفاده از امکانات بایننس با وجود تحریم

بلاک شدن در بایننس – با وجود وضع قوانین سختگیرانه از طرف نهاد قانون گذاری، برای پیشگیری از تراکنش‌های کشورهای مشمول تحریم، حفظ حریم خصوصی کمی سخت است. پرایوسی کوین‌ها به عنوان یک روش در جواب این سختگیری ها ، قادر هستند اصل حریم خصوصی صاحبان خود را حفظ کنند. پس سرمایه گذار می‌تواند با بهره از ارز هایی مانند دش(DASH)، مونرو(XMR)، هورایزن (ZEN)و..  از خدمات صرافی‌های متمرکز مثل بایننس بهره ببرد.

نکته مهم این است که بکار گیری ارزهای حریم خصوصی روش قطعی برای جلوگیری از انسداد نیست و ممکن است حتی با این روش هم کاربر غیر مجاز توسط صرافی حتی با تغییر IP نیز شناسایی شود.