هر کسب و کار به مثابه یک موجود زنده دارای اندام واره هاییه. گاهی اوقات برخی مدیران نبض کسب و کارشون توی دست خودشون نیستو ما این امکان رو فراهم کردیم تا مثل یک عمل جراحی یا مراقبت ویژه به یاری کسب و کار شما بیاییم و بعد از پایش سه ماهه و برون رفت از بحران بتونیم اوضاع رو بهبود بدیم. برای ارسال پیام اینجا کلیک کنید.

بیزینس منتورینگ چیست ؟ و به چه اشخاصی بیزنس منتور گفته می شود ؟ تصویری که با شنیدن کلمه مربی در ذهن ها نقش می بندد ، یک انسان دانا و باتجربه است ، در حقیقت ریشه کلمه منتور یا مربی از کتاب ادیسه ی هومر گرفته شده است.

در این کتاب ادیسه قبل از جنگ با تروا ، فرزند و اموال خود را به دوست خود منتور امانت می سپارد .منتور تمام تجربیات و دانشش را در اختیار پسر ادیسه قرار می دهد.

منتور چه کسانی هستند؟

منتور چه کسانی هستند؟

امروزه منتور در محل های کار به شخصی گفته می شود که از تجربه و دانش بالایی برخوردار است و تمایل دارد این دانش را در اختیار دیگر افراد تازه کار وکم تجربه قرار دهد.در حال حاضر واژه ی منتور تنها در محل های کسب وکار و شرکت ها ،همچنین استارتاپ ها استفاده نمی شود بلکه طیف گسترده ای از خدمات تجاری و غیر تجاری را  شامل می شود.

کارآفرینان بخش مهمی از موفقیتشان را به خاطر کمک های بیزنس منتورشان می دانند. برای مثال، کارآفرین و بنیانگذار گروه شرکت‌های ویرجین، ریچارد برانسون ،از راهنمایی های فردی لیکر به عنوان یکی از عوامل موفقیتش یاد می کند

یک بیزینس منتورینگ می تواند کمک خوبی در تصمیم های مهم و دشوار شما باشد،ایده های برای رشد تجارت شما ارائه دهد و همچنین انگیزه ی شما را برای دستیابی به بهترین عملکرد افزایش دهد.

همچنین به کمک یک بیزینس منتور می توانید با داشتن یک نگاه تازه ،از طریق بحث و گفتگو ای بی طرف ،درست تر تصمیم بگیرید.

مزایای بیزنس منتورینگ

مزایای بیزنس منتورینگ

از مزایایی بهره بردن از کمک های یک بیزنس منتور میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

تصمیم گیری های شغلی عاقلانه تر با کاهش ریسک پذیری :

اگر شخصی دغدغه ها و نگرانی های شما را درک کند و آن را با دیگران به اشتراک بگذارد،راحت تر می توانید گزینه های مختلف را بررسی کنید.

بالا بردن سطح انرژی شما

اگر فردی به شما در تصمیم هایتان انگیزه بدهد و موفقیت های شما را با دیگران در میان بگذارد به بالا رفتن انرژی شما کمک خارق العاده ای می کند.

ایجاد فرصت‌های جدید

با انجام اقدامات مهم و و صرف وقت و انرژی بیشتر می توان باعث ایجاد فرصت های جدید و افزایش سطح درآمد و سود شد.

به‌طور کلی، بیزینس منتورینگ باید شخصی با تجربه‌ باشد که در زمان لازم تجربیات شغلی و شخصی خود را به شما منتقل کند و از سوی شما نیز با اطمینان کامل درباره تمامی مشکل ها و خلا های خود را با او مشورت کنید.

بیزینس منتورینگ یک تجربه مفید و سودآور است، که نه تنها باعث رشد تجاری شما  می شود بلکه به پیشرفت فردی شما نیز کمک زیادی می‌کند.

چگونه می‌توانیم یک بیزینس منتور مناسب انتخاب کنیم؟

چگونه می‌توانیم یک بیزینس منتور مناسب انتخاب کنیم؟

نکته ی مهمی که وجود دارد این است که شما باید از داشتن بیزنس منتور در کنارتان خوشحال باشید .در انتخاب منتور باید توجه داشته باشید که از دانش بالایی برخوردار داشته باشد تا بتواند چالش های موجود را حل کند  نه اینکه تنها در حوزه کاریتان تجربه و دانش کافی را دارد زیرا شما به اندازه ی لازم در حرفه ی خود خوب هستید.

برای استفاده حداکثری از راهنمایی های بیزنس منتور چه اقداماتی باید انجام شود؟

برای استفاده حداکثری از راهنمایی های بیزنس منتور چه اقداماتی باید انجام شود؟

داشتن آمادگی لازم در مواجهه با انواع چالش ها ،امتحان گزینه های جدید ، پذیرش تغییرات گوناگون از مواردی است که شما میتوانید از توصیه های بیزنس منتورتان نهایت استفاده را ببرید.شما باید حداقل در هفته ساعاتی را برای ملاقات منتور خود و همچنین ارائه برنامه ها و اهداف خود در کسب و کار در نظر بگیرید.

تفاوت بیزنس منتور و بیزنس کوچ

تفاوت بیزینس منتورینگ و بیزنس کوچینگ

اگرچه ترجمه ی هر دو اصطلاح مشابه است اما در روش عمل متفاوتند.

بیزنس منتور کسی است که از دانش و تجربه ی بالایی برخوردار است و برای کمک و راهنمایی شما تجربه اش را در اختیارتان قرار می دهد.

در حالی که بیزینس کوچینگ کسی است که از روش های مختلفی برای شناسایی استعداد هایتان استفاده می کند. نقاط قوت شما را پرورش می دهد و از توانایی هایتان به نحو احسن استفاده می کند.در واقع صاحبان کار با کمک بیزنس کوچ از موقعیتی که دارد به موقعیتیکه  می خواهد، می رسد. با بیزینس کوچ می توانید راه حل های مناسبی ،پیدا کنید.

رفتار بیزنس منتورها در محل کار چگونه است؟

رفتار بیزنس منتورها در محل کار چگونه است؟

یک بیزنس منتور با تجربه احساسات شخصیش را به مسائل کاری وارد نمی کند و اصول اخلاقی کار پایبند خواهد بود.بیزنس منتور مسائل کاری و محرمانه به طور حرفه ای اداره می کند.