ما با راه اندازی و هدایت کسب و کارهای متعدد تونستیم به این مرحله برسیم که تشخیص بدیم برای هر بیزنس چه مواردی حیاتی، ضروری یا فوریه. برای این کار و دادن ایده جهت بهبود اوضاع کسب و کار کمیته بررسی جوانب متعدد و چشم انداز کسب و کار شما رو تحلیل میکنه و راهکار ارایه میدیم. برای ارسال پیام اینجا کلیک کنید.

بیزینس کوچینگ به این معنی است که فرقی نمی‌کند که شما صاحب یک کسب و کار کوچک هستید یا اینکه قصد دارید یک شرکت تأسیس کنید، بیزینس کوچینگ به شما این امکان را می دهد که کسب و کار خود را توسعه دهید ، اما به چه صورت؟

بیزینس کوچینگ یک ساز و کار توانمند است که باعث رشد کسب و کار و موفقیت شما می شود. بیزینس کوچینگ به کارفرمای هر پروژه اقتصادی در هر ابعادی کمک می کند تا بینشی عمیق‌تر از توانمندی ها و نقاط قوت خود بدست آورد،  همچنین درباره اهداف کسب و کار خود اطلاعات بیشتری بدست بیاورند.

با یک جستجوی ساده در اینترنت متوجه می شوید که سایت های مختلفی وجود دارند که مدعی متحول ساختن کسب و کار شما هستند،ولی چون منحصرا برای کسب وکار شما طراحی نشده اند پاسخگوی نیاز شما نیستند و کارایی چندانی ندارند.

شرایط هر کسب و کار با کسب و کارهای دیگر مختلف است، نمی‌توان  از یک فرمول برای همه ی کسب و کار ها استفاده کرد.

می توانید با استفاده از بیزینس کوچینگ باعث رشد کسب و کار و کارکنان خود شوید تا عملکردی بهتر از قبل داشته باشید.

تاریخچه بیزینس کوچینگ

تاریخچه بیزینس کوچینگ

در دهه 70 میلادی، تیموتی گالوی نویسنده آمریکایی مجموعه‌ای از کتاب‌ها را به نام بازی درونی (Inner Series) منتشر کرد که در این کتاب‌ها مجموعه‌ ای از ایده‌های نو و جدید در مورد کوچینگ و رسیدن به موفقیت همه جانبه در رشته های ورزشی مانند اسکی، تنیس و دیگر رشته ها مانند موسیقی را بیان کرد که نیاز به قدرت درونی و نظم و انضباط شخصی داشت.

ایده گالوی چنان محبوبیت بالایی پیدا کرد که باعث شد بسیاری از افراد در زندگی شخصی و حرفه ای خود آن را استفاده کنند. سال ها بعد اندیشمندان زیادی مانند ورنر ارهارد و توماس لئونارد به گسترش این ایده‌ها در زندگی و کسب و کار پرداختند. اما در آخر جان ویتمور بود که از ایده های گالوی در بیزنس کوچینگ استفاده ی زیادی کرد.

بیزینس کوچ

بیزینس کوچ ، مشاور کسب و کار نیست

بیزنس کوچینگ مانند مربی فوتبال است، در یک بازی فوتبال شما هیچ گاه نمیبیند که یک مربی همراه بازیکنان دور زمین بدود.یکی از تفاوت های مهم کوچینگ با سایر بیزنس ها این است که باید تجربه کافی در زمینه مدیریت کسب و کاررا داشته باشد.به علاوه بیزینس کوچ می‌تواند ایده های منحصر به کسب و کار شما را ارائه دهد؛ این ایده ها میتواند شامل توصیه‌هایی مختص مشتریان، محصولات، خدمات و موقعیت تجاری شما باشد. در واقع بیزینس کوچینگ یک منبع کامل از اطلاعات و تجربه است که به شما کمک میکند تا بندانید که چه کاری را انجام دهید.

بیزینس کوچ باعث ارتقا توانایی ها و قابلیت های شما می شود، با انتخاب هدفی مشخص در رسیدن به آن و تصمیم های مهم مربوط به آن به شما کمک میکند. بیزینس کوچینگ با در اختیار داشتن تمام اطلاعات مربوط به کسب و کار شما تلاش میکند با دنبال کردن اهداف آینده، موفقیت شما را به لحاظ مالی تامین کند.

تفاوت بیزینس کوچینگ با منتورینگ

تفاوت بیزینس کوچینگ با منتورینگ

بیزینس منتورینگ به فرآیندی گفته می‌شود که در آن  فرد برای افزایش مهارت وتوانمندی خود در کسب و کار در کنار فردی باتجربه قرار می‌گیرد. درحالی که کوچینگ طی فرآیندی پتانسیل های خود را شناسایی و به رشد وبهبود آن کمک می کند. ممکن است هدف این دو با هم مشابه باشد  اما مسیر و عملکرد آنها متفاوت است.

بیزینس کوچینگ چه مزایایی دارد؟

بیزینس کوچینگ چه مزایایی دارد؟

انگیزه دادن و تشویق از مهم‌ترین ویژگی های بیزینس کوچینگ حساب می شود. بیزینس کوچینگ به شما این امکان رامی دهدتا؛

– یک محیط مناسب برای رشد و ترقی کارکنا‌ن‌ مهیا کنید.

– مانع های که باعث محدود کردن کسب و کار شما می شود را شناسایی کنید.

– کارمندانی پرورش دهید که کارایی بالایی دارند، مسئولیت‌پذیر و در دسترس هستند.

– به دیدگاه بهتر و روشن تری از کسب و کار خود برسید.

بیزینس کوچینگ و صاحبان کسب و کار

بیزینس کوچینگ و صاحبان کسب و کار

بیزینس کوچینگ تنها برای کسب و کار های داری مشکل برای عبور از بحران نیست ،بلکه با ایجاد فضایی مناسب باعث می شود که صاحبان کسب  و کار مشکلات و چالش های موجود را به فرصتی برای رشد تبدیل کنند .

صاحبان کسب و کار به دنبال ایده های منحصر به فرد هستند، تا دیدگاهی روشن و واقع‌گرایانه نسبت به اهداف آینده کسب و کارش داشته باشد و برای ازبین بردن موانع موجود راه حلی پیدا کند.

می‌توانید مطمئن باشیدکه یک بیزینس کوچ با تجربه می تواند مشکلات مختص به کسب و کار شما را شناسایی کند.