ترون (Tron) یک پلتفرم سرگرمی و اشتراک گذاری محتوا غیر متمرکز است که از فناوری بلاک چین و همتا به همتا (P2P) استفاده می‌ کند.
می‌ توانید این پلتفرم را به‌ عنوان یک رسانه اجتماعی نسل بعدی در نظر بگیرید که در آن محتواها را در هر کجای دنیا، ایجاد کنید و به اشتراک بگذارید.
همچنین می توانید به ساخت اپلیکیشن و ارائه خدمات دیگر بپردازید.

آشنایی با پلتفرم ترون

ترون

ترون یک پلتفرم دیجیتال غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین با ارز دیجیتال مخصوص به خود به نام Tronix یا TRX است.

Tron که در سال 2017 توسط یک سازمان غیرانتفاعی سنگاپور تأسیس شد، هدف Tron میزبانی یک سیستم سرگرمی جهانی برای به اشتراک گذاری مقرون به صرفه محتوای دیجیتال است.
ترون پلتفرم باز، غیر متمرکز و فناوری ذخیره سازی توزیع شده است که به سازندگان محتوای دیجیتال اجازه می دهد تا واسطه هایی مانند فروشگاه اپل و گوگل پلی استور را حذف کنند. بنابراین تولیدکنندگان محتوا می توانند مستقیماً از مصرف کنندگان وجوه دریافت کنند.
افرادی که از رسانه های اجتماعی و سایر اشکال سرگرمی آنلاین لذت می برند، از ترون نیز لذت خواهند برد.
بزرگترین مزیت استفاده از  Tron این است که به هنرمندان و سازندگان محتوا در سراسر جهان قدرت می‌ دهد تا بر محتوایی که ایجاد می‌ کنند مالکیت داشته باشند.
کاربران این شبکه از TRX برای پرداخت مستقیم به سازندگان محتوا برای دسترسی به برنامه‌ هایشان استفاده می‌ کنند. سازندگان محتوا کارمزد تراکنش به Tron نمی پردازند. (تراکنش های TRX نیز در پلتفرم رایگان است.)
ترون جنبشی را رهبری می کند که برخی از آن به عنوان وب سوم یاد می کنند. اگرچه به نظر آینده‌نگر به نظر می‌رسد، وب 3.0 به مردم امکان می‌دهد از اینترنت همانطور که در ابتدا قرار بود استفاده شود – به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز و باز استفاده کنند.
با این حال، در وب سوم، Tron قدرت را دوباره در دست کاربران قرار می دهد، به طوری که آنها کنترل داده های خود را در دست دارند.

ارز دیجیتال ترون (TRX)

Tronix واحد اساسی حساب‌ ها در بلاک چین Tron است. این ارزی است که برای محتوای شما به شما پول می پردازد و اغلب به عنوان نماد آن، “TRX” نامیده می شود.
در حالی که ترون از انواع ارزهای مجازی پشتیبانی می کند، TRX ارز رسمی خواهد بود.
در پلتفرم ترون شما می توانید ارز ترون (TRX) دریافت کنید و با نگهداشتن آن ها سود دریافت کنید.
TRX یک توکن ERC-20 است، بنابراین می‌ توانید آن را روی کیف پول سخت افزاری خود ذخیره کنید.
شما می‌ توانید TRX را در سایت‌ های مبادله ای مانند Liqui و Binance با ETH یا BTC معامله کنید.
TRX رتبه 31 را در بین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار دارد.

ترون

بنیاد ترون

TRON یک سیستم عامل مبتنی بر بلاک چین و پلتفرم برنامه غیرمتمرکز (dapp) است. تیم پروژه که توسط یک بنیاد غیرانتفاعی مستقر در سنگاپور، بنیاد ترون، تأسیس شد، در ابتدا به دنبال مقابله با صنعت سرگرمی جهانی بود که در حال حاضر ارزش آن 1 تریلیون دلار است. با این حال، آنها چشم انداز خود را تا حد زیادی گسترش داده اند و کل بازار dapps را درگیر کرده اند.
شرکت ترون یک نهاد غیرانتفاعی است که در بازوی صنعتی آسیای جنوب شرقی سنگاپور مستقر است. این شرکت عمدتاً در راه اندازی شبکه رمزنگاری Tron با اصول باز بودن، انصاف و شفافیت در حمایت از تیم توسعه Tron مشارکت دارد. جاستین سان بنیاد ترون را در سپتامبر 201‪7 تأسیس نمود. سان همچنین مدیر عامل BitTorrent، برنامه اشتراک فایل است.
توسعه دهندگان نرم افزار از زبان برنامه نویسی Solidity برای ایجاد برنامه هایی که بر روی پلتفرم Tron میزبانی می شوند استفاده می کنند.
ترون که در ابتدا عمدتاً در آسیا به بازار عرضه شد، اکنون جهانی شده بود. این پلتفرم تا اوت 2021 بیش از 50 میلیون حساب داشت.

چشم انداز آینده TRON

شعار بنیاد ترون «تمرکززدایی وب» است و هدف آن بیرون راندن واسطه‌های شرکتی از فرآیند مصرف رسانه‌ها است.
با چشم انداز روشن و بلندمدت برای TRX و پلتفرم TRON، و با چیزی که به نظر می رسد بودجه نامحدود از سوی سرمایه گذاران وجود دارد، خوش بین بودن کسی نسبت به این پروژه غیرمنطقی نیست.
فراتر از رونق فعلی ارزهای دیجیتال، مطمئناً موفقیت آتی آن حداقل تا حدی به کیفیت برنامه‌ نویسی که برای کاربرانش ارائه می‌ کند بستگی دارد.

آشنایی با آموزش ترید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.