احتمالا تاکنون نام متاتریدر به گوشتان خورده است و شاید کم تر کسی باشد که نام این واژه به گوشش نخورده باشد. متاتریدر نوعی اپلیکیشن است که از آن برای انجام معاملات الکترونیک استفاده می کنند.

کارگزاران و یا بروکر ها با استفاده از این نرم افزار خدمات معاملاتی به مشتریان خود ارائه می دهند و از این نرم افزار جهت دسترسی بهتر مشتریان به بازار و پایانه معاملاتی بهره می گیرند.

در واقع، این نرم افزار معاملاتی قابلیت این را دارد که تمام پایانه های معاملاتی را یکجا جمع آوری کرده و به یکدیگر وصل کند تا با سهولت بیشتری انواع معاملات و تریدها صورت گیرد و بدین ترتیب شما می توانید به راحتی و از طریق کامپیوتر و یا موبایل، به راحتی ترید انجام دهید. آشنایی با اشتباهات رایج در ترید ارز دیجیتال.

متا تریدر

ویژگی های نرم افزار متاتریدر

بخش های تشکیل دهنده متاتریدر

منوی اصلی: Main menu و یا همان نمودار اصلی، از جمله مهم ترین بخش های هر نرم افزاری از جمله نرم افزار متاتریدر است. منوی اصلی این نرم افزار شامل هفت زیر مجموعه است. این بخش ها به ترتیب و از سمت چپ به راست عبارتند از: File,View,Insert,Charts,Tools,Window,Help

منوی File

در نرم افزار متاتریدر(MetaTrader) نیز مانند سایر نرم افزارها، بخشی به نام فایل وجود دارد. ابزار  File در نرم افزارها معمولا دارای امکاناتی مدیریت و دسته بندی اطلاعات، ذخیره سازی، باز کردن داده های جدید، بستن داده های فعلی و… است.

در بخش فایل نرم افزار متاتریدر بخشی به نام Open Offline وجود دارد که با مراجعه به این بخش می توانید نمودار قیمت ها را مشاهده کنید.

منوی View

این منو دارای امکاناتی مثل تنظیمات زبان، هدایتگر ( که در آن اطلاعات معاملاتی آورده شده)، پنجره داده( ارزیابی نوسان قیمتی)، ترمینال( مدیریت اقدامات)، تست استراتژی، نمای تمام صفحه و… است.

منوی Insert

در این بخش از منوی اصلی نرم افزار، شما می توانید اشکال مورد نظر خود را به نمودار اضافه کنید.

منوی Chart

در این بخش انواع نمودارهای مهم مورد استفاده در بورس و بازارهای معاملاتی قرار دارد و به تناسب نیاز خود می توانید از یکی از آن ها استفاده کنید.

منوی Tools

در این بخش از نرم افزار، ابزار و امکانات مهم و مورد نیازی همچون تنظیمات کلی، ویرایشگر  MQL ، زیر منوی Option و … وجود دارد.

منوی Window

موارد کاربرد این بخش از منوی اصلی نرم افزار متاتریدر  در مواقعی است که شما در هنگام کار با نرم افزار نیاز دارید که به طور همزمان از چند بخش استفاده کنید و برای انجام این کار باید پنجره های زیادی باز کنید. منوی Window ، انجام این کار را برای شما ساده تر کرده است.

منوی Help

می تواند راهنمایی های لازم را به شما ارائه داده و به سوالاتتان پاسخ دهد.

خصوصیات مشترک متاتریدر نسخه4 و 5

برای کسانی که می خواهند معاملات خود را به صورت دستی ثبت کنند، هر دو نرم افزار مناسب است.

وجه تمایز دو نسخه متاتریدر

نکته مهم استفاده از متاتریدر

تفاوت زیادی میان این دو پلتفرم وجود ندارد؛ اما اگر به هر دلیلی مجبور به رعایت قوانین معاملاتی آمریکا هستید، نسخه جدیدتر گزینه مناسب تری برای شما خواهد بود.

سخن آخر…

در این مقاله شما اطلاعاتی در مورد یکی از مهم ترین نرم افزار های معاملات بیت کوینی به نام متاتریدر کسب کردید.  فطعا برای انجام هر کاری، استفاده از نرم افزار می تواند کار شما را ساده تر کند که نرم افزار متاتریدر از جمله این نرم افزار هاست. برای  آموزش ترید می توانید به سایت مراجعه کرده تا اطلاعات لازم را دریافت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.