انجام ترید ارز دیجیتال : قبل از آن که به سراغ بررسی موضوع اصلی برویم، در ابتدای مقاله می خواهم کمی در مورد این که ترید ارز دیجیتال به چه معناست کمی با شما صحبت کنم. برای آموزش ترید می توانید به لینک آن مراجعه نموده و توضیحات خوبی بدست بیاورید.

ترید ارز دیجیتال چیست؟

ترید ارز دیجیتال در مورد خرید و فروش و معامله انواع ارزهای دیجیتال با شما صحبت می کند و هدف از انجام این معاملات نیز کسب سود بیشتر است و به کسی که این کار را انجام می دهد، به او تریدر می گویند.

فرد تریدر به منظور  کسب سود در ترید ارز دیجیتال ،اخبارهای مربوط به آن را دنبال می کند، از افراد حرفه ای پرس و جو می کند و… تا  در دنیای ارزهای دیجیتال بتواند بهترین معامله را انجام دهد. به عنوان مثال، به قیمت پایین بیت کوین می خرد و  مطابق با میزان عرضه و تقاضا و در زمان مناسب، آن را با سود بیشتر می فروشد.

در ادامه مقاله، در مورد نحوه انجام ترید ارز دیجیتال و این که تریدرها چگونه این کار را انجام می دهند، بیشتر توضیح خواهم داد.

تفاوت میان کار ترید ارز دیجیتال و سرمایه گذار

نکاتی در رابطه با نحوه انجام ترید ارز دیجیتال

انواع روش های مورد استفاده در انجام ترید ارز دیجیتال

ترید و خرید و فروش ارزهای دیجیتال ، سبک ها و روش های مختلفی دارد. برای آن که بدانید که کدام از روش و سبک مناسب نوع ترید(Trade) شماست، باید هر یک از آن ها را در زمان مختلف آزمایش کنید تا به نتیجه قطعی برسید که کدام سبک بهتر است و شما را بیشتر به سود می رساند.

در ادامه مقاله، انواع سبک های انجام تریدینگ را با هم بررسی می کنیم.

اسکالپیگ ( Scalping)

اسکالپینگ و یا همان خرید و  فروش فوری، یکی از انواع سبک های معامله و ترید ارز دیجیتال است که در آن فرد معامله کننده به دنبال کسب سودی هر چند جزئی و بسیار کم در مدت زمان بسیار کوتاه است. زمان انجام این نوع ترید چند دقیقه و نهایتا تا چند ساعت است. به عنوان مثال، شما بیت کوین را به قیمت 700 دلار می خرید و در مدت زمان کم چند دقیقه تا چند ساعت، آن را 770 دلار می فروشید و 70 دلار سود می کنید.

دِیلی تریدینگ( Daily trading)

دِیلی تریدینگ و یا همان ترید روزانه، یک نوع سبک تریدینگ است و تقریبا مشابه سبک اسکالپینگ است؛ منتها با این تفاوت که مدت زمان این نوع ترید، به جای چند دقیقه و یا چند ساعت، در طول یک روز انجام می شود.

سووینگ تریدینگ ( Swing trading)

بازه زمانی طولانی تری دارد. به این صورت که شما بعد از گرفتن سقف نسبی قیمت، دارایی و کالای خود را به یکباره و یا در بازه زمانی طولانی تر و به طور تدریجی می فروشید.

پوزیشن تریدینگ( Position trading)

این سبک از ترید ارز دیجیتال ،دید کلی تری نسبت به سایر روش های گفته شده دارد. این سبک شما در موقعیت فروشنده و یا خریدار واقع می شوید و تا هفته ها، ماه ها و یا حتی سال ها در این موقعیت باقی می مانید. هدف این نوع تریدینگ، رسیدن به سود زیاد در مدت زمان طولانی است.

سخن آخر…

در این مقاله با نحوه انجام ترید ارز دیجیتال آشنا شدید. داشتن دانش و اطلاعات کافی در مورد هر بازاری از جمله بازار خرید و فروش بیت کوین و یا سایر ارزهای دیجیتال ، به شما کمک خواهد کرد که در بلند مدت و یا کوتاه مدت به سود مورد نظر برسید و متحمل ضرر نشوید.

پیشنهاد مطالعه : آشنایی با اشتباهات رایج در ترید ارز دیجیتال

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *