فهمیدن آدرس های والت ، کلیدهای عمومی و کلیدهای خصوصی برای درک نحوه عملکرد رمز ارزها بسیار ضروری است.

-آدرس والت مجموعه ای از اعداد و حروف است که به طور تصادفی تولید می شود.

-این مجموعه معمولاً از 26 تا 35 حروف الفبایی تشکیل شده است.

-آدرس والت معمولا به صورت یکبار مصرف است که توسط کیف پول ایجاد می شود.

-آدرس های والت برای ارسال یا دریافت سرمایه های دیجیتال مورد نیاز است.

-سرمایه های دیجیتال در واقع در کیف پول ذخیره نمی شوند.

-برای دسترسی به آدرس کیف پول ، ازکلیدهای عمومی و خصوصی استفاده می شود.

-کیف پول محلی است که مجموعه ای از آدرس ها در آن ذخیره می شود.

-هرگز کلید خصوصی خود را با دیگران به به اشتراک نگذارید.

 

تفاوت بین آدرس والت ، کلید و کیف پول چیست؟

ذهنیات غلط زیادی در مورد تفاوت آدرس ها ، کلید ها و کیف پول وجود دارد. برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع ، بیایید ویژگی های آنها را یک به یک بررسی کنیم.

آدرس والت :

آدرس مجموعه ای از اعداد و حروف است که به شکل تصادفی ایجاد می شود و نشان دهنده یک نوع شماره منحصر به فرد مثل شماره حساب بانکی است. به عنوان مثال ، آدرس شروع بیت کوین – اولین آدرس بیت کوین در تاریخ: 1A1zP1eP5QGefi2DMPTfTL5SLmv7DivfNa

ویژگی یک آدرس این است که می تواند به صورت رایگان توسط هر شخصی و در عرض چند ثانیه بدون نیاز به شخص سومی تولید شود. شما می توانید به تعداد دلخواه یا با آدرس های عمومی مشخص ایجاد کنید. می توانید آدرس عمومی خود را آزادانه با دیگران به اشتراک بگذارید. به این ترتیب ، مردم می توانند ارزهای رمزنگاری شده را به آدرس شما ارسال کنند.

هرچند که رمز ارزهای بیت کوین یا اتریوم ناشناخته نیستند اما نام مستعار دارند ، هر کسی که آدرس عمومی شما را می داند می تواند سرمایه ها و تراکنش های شما را مشاهده کند.

کلید:

دو نوع کلید وجود دارد: کلید عمومی و کلید خصوصی. کلیدهای عمومی قابل مقیاسه با شماره حساب ها هستند. آنها می توانند آزادانه با همه به اشتراک گذاشته شوند و هرکسی می تواند به طور مشخص معاملات را برای آنها ارسال کند.

از طرف دیگر ، کلیدهای خصوصی ، باید همانطور که از نام آنها مشخص است  به طورمحرمانه نگه داشته شوند. شما می توانید آنها را نوعی PIN یا کد تأیید فرض کنید ، که همراه با کلید عمومی مربوط به شما به وجوه واقعی بلاکچین دسترسی می یابد.

به هیچ وجه نباید تحت هیچ شرایطی کلید های خصوصی خود را با فرد دیگری در میان بگذارید. بهتر است آنها را به مطمئن ترین شکل ممکن (به عنوان مثال روی کیف پول کاغذی یا کیف پول سخت افزاری) ذخیره کنید.

به یاد داشته باشید که کلیدها در بلاکچین ذخیره نمی شوند. در عوض ، آنها را می توان در یک فایل (رمزگذاری شده) نگهداری کرد ، که می تواند در هر کجا به صورت آفلاین ذخیره شود .

کیف پول:

شما می توانید کیف پول را به نوعی کلید واژه مجازی رمزگذاری شده فرض کنید که شامل همه ی اطلاعات مورد نیاز برای دسترسی به منابع مالی شما در بلاکچین بیت کوین است. کیف پول شامل آدرس ها و کلید های دیجیتالی می باشد. ساده ترین صورت کیف پول ، پرونده ای شامل یک پایگاه داده است. همچنین از آنجا که نیازی به اتصال به بلاکچین واقعی ندارد،می تواند بصورت آفلاین ذخیره شود.

 

چرا ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین از سیستم دو کلیدی استفاده می کنند؟

ایده اصلی سیستم دو کلیدی این است: کلید عمومی به شما امکان می دهد معاملات ها را دریافت کنید ، در حالی که کلید خصوصی برای ارسال تراکنش ها مهم است. وقتی نگاهی به نحوه عملکرد این سیستم خلاقانه بیندازیم کمی پیچیده تر به نظر می رسد.

استفاده از دو کلید مختلف (کلید عمومی و خصوصی) رمزنگاری نامتقارن نامیده می شود که جنبه حیاتی بلاکچین است. این دو کلید به لحاظ ریاضی به یکدیگر متصل هستند.

کلید عمومی ریشه در کلید خصوصی دارد. این اتصال به کاربران اجازه می دهد تا امضاهای غیرقابل وثیقه ای ایجاد کنند ، که فقط توسط سایر کاربران در شبکه که از کلید عمومی مربوطه آگاه هستند، تأیید شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *